-A A +A

Profilaktyka w Ogrodzie Botanicznym

 

27 lipca (sobota) Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza do Ogrodu Botanicznego w Kielcach na akcję profilaktyczną połączoną z bezpłatnymi badaniami cytologicznymi. W godzinach 10.00-17.00 na terenie Ogrodu będzie dyżurował cytobus ŚCO i namiot profilaktyczny.

W cytobusie – mobilnym gabinecie położnej ŚCO będą wykonywane bezpłatne badania cytologiczne (cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym – LCB). Z bezpłatnych badań mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku 25 – 59 lat, które nie wykonywały cytologii w ramach Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w ciągu ostatnich 36 miesięcy.

W namiocie profilaktycznym ŚCO będą prowadzone:

  • nauka samobadania piersi,
  • informacje na temat bezpłatnych badań realizowanych przez ŚCO w ramach programów profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi oraz programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi,
  • kolportaż bezpłatnych materiałów edukacyjnych dotyczących zdrowego stylu życia i profilaktyki onkologicznej.

- Wiemy, że panie mają bardzo dużo zajęć w tygodniu, dlatego wychodzimy im naprzeciw i umożliwiamy korzystanie z profilaktyki w sobotę. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać się na profilaktyczny spacer do Ogrodu Botanicznego – mówi dr Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Rejestracja na badania: tel. 609990033

 

Aktualności
Udostępnij