-A A +A

24 maja - badamy mamy

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach zaprasza mamy i wszystkie panie w wieku 25 – 59 lat na bezpłatne badania cytologiczne. Cytobus – mobilny gabinet położnej ŚCO będzie dyżurował 24 maja w Kielcach przy Radiu eM i na Placu Artystów. Dla badających się mam – profilaktyczne upominki.

W maju szczególną opieką otaczamy mamy – zabiegane, zapracowane, bez reszty oddane swoim rodzinom. To jest Wasz czas. Czas dla Waszego zdrowia. Czas na profilaktyczną cytologię i zdrowotny przegląd. Wygospodarujcie w swoim napiętym grafiku 15 minut na badanie cytologiczne, które może uratować Wam życie. Świętokrzyskie Centrum Onkologii przygotowało w nadchodzących dniach wiele udogodnień dla mam, aby mogły skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych.

Gdzie i kiedy badamy mamy

24 maja, Kielce, Radio eM - piknik zdrowotny „Mamy to dbamy” przy siedzibie Radia eM przy ul. Sienkiewicza – cytobus – mobilny gabinet położnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii dyżuruje w godzinach 11.00-16.30

24 maja, Kielce, Plac Artystów – Piknik Rodzinny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego - cytobus ŚCO dyżuruje w godzinach 17.00 – 20.00.

Z bezpłatnych badań cytologicznych mogą skorzystać panie w wieku 25 – 59 lat, które w ciągu ostatnich 36 miesięcy nie wykonywały tego badania w ramach Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. W ramach jednej wizyty pacjentki mają wykonywane dwa rodzaje cytologii: konwencjonalną i na podłożu płynnym, co zapewnia dokładniejszą diagnostykę. Rejestracja na badanie cytologiczne: 609 99 00 33.

Aktualności
Udostępnij