-A A +A

25 maja – edukacyjny Dzień Diagnosty Laboratoryjnego w ŚCO

Z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego diagności ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii zapraszają w czwartek, 25 maja, w godzinach 9.00-13.00 na akcję edukacyjno – informacyjną.

Podczas tego wydarzenia diagności będą opowiadać o tajnikach swojej pracy i roli diagnostyki laboratoryjnej w procesie diagnostyki i leczenia. Podpowiedzą, jak należy przygotować się do badań laboratoryjnych, jakie czynniki osobnicze i zewnętrzne mają wpływ na wynik badania, co powinniśmy zrobić, aby zapewnić wiarygodny wynik, dlaczego ważne jest, jaka była nasza dieta i aktywność w dniach poprzedzających diagnostykę, jak stres i używki wpływają na wyniki badania. Diagności przygotowali również materiały informacyjno-edukacyjne dla pacjentów. W akcji uczestniczyć będą pracownicy Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej, Zakładu Markerów Nowotworowych, Zakładu Diagnostyki Molekularnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Zapraszamy, w czwartek, 25 maja, w godz. 9.00-13.00, Świętokrzyskie Centrum Onkologii, parter, hol z wystawą fotografii poświęconych Janowi Pawłowi II.

Aktualności
Udostępnij