-A A +A

5 marca w Suchedniowie będziemy „cyckać się z rakiem”

Na III Suchedniowski Bieg Kobiet „Nie cyckamy się z rakiem” zaprasza w najbliższą niedzielę, 5 marca do Suchedniowa Świętokrzyskie Centrum Onkologii wraz z organizatorami imprezy. Będzie dużo ruchu, dobrej zabawy, profilaktyka nowotworów kobiecych, bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne oraz konsultacje.

Organizatorami wydarzenia są Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBiega, Grupa Biegający Suchedniów oraz Urząd Miasta i Gminy w Suchedniowie.

Bieg rozpocznie się o godzinie 13.00 przed Halą Sportowo – Rehabilitacyjną przy ulicy Sportowej 3 w Suchedniowie (zapisy w dniu imprezy od godz. 12.30). Dystans 5 km można przebiec lub przemaszerować z kijkami. Jak informuje Damian Orzechowski ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Biegaczy sieBiega, impreza jest otwarta dla wszystkich pań. Mile widziane przebrania i kobiece akcenty sportowych strojów. Dla uczestniczek organizatorzy przewidzieli medale, nagrody niespodzianki i poczęstunek na mecie. – Spodziewamy się około 300 biegaczek. Zapraszamy wszystkie panie od 16 do 100 lat do wspólnej rekreacji na świeżym powietrzu. Nieważny jest wynik, liczy się dobra zabawa i to, co zrobią dla swojego zdrowia – mówi Damian Orzechowski.

Ponieważ głównym przesłaniem wydarzenia jest profilaktyka raka piersi i chorób nowotworowych u kobiet, uczestniczki będą mogły:

  • skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich,
  • wykonać bezpłatnie mammografię i cytologię w cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, który będzie dyżurował w godzinach 11 – 15 przy ulicy Sportowej 3 (panie w wieku 50 -69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz panie wieku 25-59 lat, które nie wykonywały cytologii w ramach Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy),
  • zmierzyć ciśnienie, poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu,
  • nauczyć się samobadania piersi
  • uzyskać porady dotyczące zdrowego trybu życia, odżywiania się, profilaktyki nowotworów (na stoisku Działu Promocji i Profilaktyki Onkologicznej ŚCO).
Aktualności
Udostępnij