-A A +A

Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa: pilnie potrzebna krew!

W imieniu chorych oczekujących na krew, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zwraca się z gorącą prośbą do mieszkańców - krwiodawców naszego województwa o honorowe oddawanie krwi.

Dar Krwi pilnie potrzebny jest pacjentom, w tym dzieciom z oddziałów hematologii, pacjentom z chorobami nowotworowymi, z krwotokami, poszkodowanym w wypadkach, pacjentom czekającym na operacje kardiochirurgiczne, chirurgiczne, ortopedyczne i inne.

Jedynym źródłem tego bezcennego leku jest każdy zdrowy, pełnoletni człowiek (od 18 do 65 lat), ważący powyżej 50 kg i chętny do pomocy innym. Więcej na: www.rckik-kielce.com.pl

    W obliczu dużych braków krwi i trwających wakacji, serdecznie zapraszamy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach przy ul. Jagiellońskiej 66 do Oddziałów Terenowych: w Skarżysku Kamiennej przy ul. Szpitalnej 1, w Sandomierzu przy ul. Schinzla 13, w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Szymanowskiego 11, w Końskich przy ul. Gimnazjalnej 41 i na akcje wyjazdowe. Oddawanie krwi  jest bezpieczne, z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarno-epidemiologicznych.

Chorzy liczą na Waszą bezinteresowną pomoc.

Pamiętajmy, że łączy nas krew, która ratuje zdrowie i życie innych!

Czekamy na Was w dni robocze  od 7.00  do 14.00 a w środę i piątek od 7.00 do 16.00.

Z poważaniem,

Dyrekcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach

Aktualności
Udostępnij