-A A +A

Brachyterapia i Radioterapia ŚCO wznawiają przyjęcia pacjentów

Po blisko dwutygodniowej przerwie spowodowanej potwierdzonymi zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 wznowione zostały przyjęcia pacjentów do leczenia stacjonarnego w Dziale Brachyterapii i Hipertermii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Powoli normuje się sytuacja w Klinice Radioterapii.

Do pracy w Dziale Brachyterapii wróciło już dwóch z czterech lekarzy przebywających na kwarantannie. Do leczenia stacjonarnego przyjęto 9 pacjentów. Poradnia Brachyterapii również wróciła do funkcjonowania (na razie w trybie teleporady). – Mamy nadzieję, że za tydzień będziemy mogli w pełnym składzie zajmować się pacjentami – mówi dr n.med. Iwona Kubicka – Mendak – kierownik Działu Brachyterapii i Hipertermii.

Powoli stabilizuje się również sytuacja w Klinice Radioterapii. Większość z 20 pacjentów, u których (dwa tygodnie temu) potwierdzono zakażenie wirusem SARS – CoV-2, już pokonała infekcję i kontynuuje terapię napromieniania. Sukcesywnie wraca do pracy również personel medyczny po zweryfikowaniu testami molekularnymi w kierunku wirusa SARS-CoV-2. W trybie hybrydowym (porady i teleporady) pracuje Poradnia Radioterapii. Przez cały czas realizowane jest w normalnym trybie leczenie radioterapią w warunkach ambulatoryjnych. Wznowione zostały (na razie jeszcze w ograniczonym zakresie) przyjęcia do leczenia stacjonarnego. Jak informuje dr Jacek Sadowski – kierownik Kliniki Radioterapii, w miarę zdrowienia z COVID 19 pozostałych pacjentów, będą odblokowywane kolejne łóżka i przyjmowani będą nowi pacjenci do leczenia stacjonarnego.

Pozostałe kliniki, działy i zakłady Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pracują w trybie normalnym.

Przypominamy wszystkim o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczkami w przestrzeni i budynkach użyteczności publicznej (sklepy, placówki ochrony zdrowia, urzędy, placówki kultury, kościoły) a także w transporcie publicznym oraz o częstym myciu lub dezynfekowaniu rąk i utrzymywaniu dystansu 2 m od innych osób.

Brachyterapia i Radioterapia ŚCO wznawiają przyjęcia pacjentów
Aktualności
Udostępnij