-A A +A

Brachyterapia ŚCO zawiesza przyjęcia z powodu koronawirusa

Od dnia19 października 2020 r. zostały wstrzymane do odwołania przyjęcia pacjentów do leczenia stacjonarnego w Dziale Brachyterapii i Hipertermii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz zawieszona została praca poradni brachyterapii w związku z potwierdzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u trzech spośród czterech lekarzy pracujących w tym dziale. Po wykryciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u personelu medycznego, w Dziale Brachyterapii wdrożono procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego zgodnie z zaleceniami Zespołu Kontroli Zakażeń ŚCO, została przeprowadzona dezynfekcja, powiadomione zostały służby sanitarne. Zakażeni koronawirusem lekarze zostali skierowani na izolację domową. Pacjenci, którzy zakończyli leczenie, zostali wypisani do domu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do zakażenia doszło najprawdopodobniej poza ŚCO. Funkcjonowanie Działu Brachyterapii zostanie wznowione jeśli tylko kadra lekarska powróci do zdrowia, a testy molekularne nie potwierdzą zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Pozostałe kliniki, działy i zakłady Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pracują w trybie normalnym. Do pełnego wymiaru czasu pracy wróciło także call – center ŚCO i jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00-18.00

Przypominamy wszystkim o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczkami w przestrzeni i budynkach użyteczności publicznej (sklepy, placówki ochrony zdrowia, urzędy, placówki kultury, kościoły) a także w transporcie publicznym oraz o częstym myciu lub dezynfekowaniu rąk i utrzymywaniu dystansu 2 m od innych osób.

Aktualności
Udostępnij