-A A +A

Bus ŚCO już wozi pacjentki po zdrowie

Bus zakupiony przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii, aby ułatwić mieszkankom regionu dotarcie na badania profilaktyczne, już wozi pacjentki na wycieczki po zdrowie. 1 lutego przywiózł dwie grupy z powiatu kieleckiego.

W czwartek rano dotarła do ŚCO wycieczka profilaktyczna, na którą wybrały się mieszkanki Krajna, Kakonina i Porąbek.  Siedem pań skorzystało z profilaktycznej cytologii i mammografii. – To super pomysł z tymi zorganizowanymi przyjazdami. Same pewnie długo byśmy się zastanawiały, każda szukałaby innej wymówki, żeby odwlec badania, a tak zebrałyśmy się w grupę, zamówiłyśmy transport i jesteśmy – stwierdziły zadowolone. Grupę zaktywizowała Barbara Krzos, która udziela się w parafialnym chórze i w kole gospodyń wiejskich. – Wystarczy skrzyknąć sąsiadki, znajome, to wcale nie jest trudne. O zdrowie trzeba dbać i korzystać z profilaktyki. Każda może zmobilizować jakąś koleżankę, ważne żebyśmy zadbały o siebie – mówi Barbara Krzos.

Z Nowej Słupi i granicznego Waśniowa przyjechały panie zachęcone przez Martę Kończak, szefową koła gospodyń wiejskich w Nowej Słupi. – Marta powiedziała, że nie ma wymówek, mamy się przebadać, bo zdrowie jest najważniejsze. Wszystko inne może poczekać – przyznały panie. Najbardziej podobało im się, że mogły skorzystać z bezpłatnego dojazdu, nie musiały czekać w kolejce i mogły zbadać się z terminie, który każdej z nich pasował. – Będziemy polecać te wycieczki innym kobietom. W grupie łatwiej się zmobilizować – stwierdziły.

Żeby skorzystać z bezpłatnego transportu na badania cytologiczne, wystarczy zadzwonić pod nr telefonu 609 99 00 33. Badania są przeznaczone dla kobiet w wieku 25-59 lat. Bus ŚCO jest również przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Zakup samochodu został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Aktualności
Udostępnij