-A A +A

Cytobus ŚCO na Pikniku Rodzinnym

7 czerwca o godz. 17.00 na Placu Artystów w Kielcach odbędzie się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego – zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Imprezie dla dzieci i dorosłych towarzyszyć będą badania profilaktyczne i akcja edukacyjna. Na panie czekać będzie cytobus – mobilny gabinet położnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Podczas pikniku pracownicy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będą uczyli samobadania piersi na fantomach oraz prowadzili edukację w zakresie profilaktyki onkologicznej, zachęcali do korzystania z programów profilaktycznych realizowanych przez ŚCO i rozdawali materiały edukacyjne.

W godzinach 17.00-20.30 na Placu Artystów będzie dyżurował cytobus – mobilny gabinet położnej ŚCO. Z bezpłatnego badania (cytologia konwencjonalna i cytologia na podłożu płynnym LBC) mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku 25 – 59 lat, które nie wykonywały badania cytologicznego w ramach Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w ciągu ostatnich 36 miesięcy.

Szczegóły Pikniku Rodzinnego na plakacie.

Plakat
Aktualności
Udostępnij