-A A +A

Cytobus ŚCO w Oksie i Końskich

Cytobus – mobilny w pełni wyposażony gabinet położnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii przyjedzie 14 grudnia do Oksy, a 16 grudnia do Końskich. Zapraszamy panie w wieku 25 – 59 lat na bezpłatne badania cytologiczne.

Cytobus będzie dyżurował:

14 grudnia w Oksie, przy Urzędzie Gminy, ul. Włoszczowska 22, w godz. 10.00-16.00

16 grudnia w Końskich, przy Miejsko – Gminnym Domu Kultury, ul. Mieszka I 4, w godz. 10.00-16.00.

W cytobusie będzie można wykonać bezpłatnie i bez skierowania cytologię konwencjonalną i płynną (bezpłatne dwa badania podczas jednej wizyty, przeznaczone dla pań w wieku 25-59 lat, w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy). Ponadto będzie dostępna diagnostyka molekularna wirusa HPV (wirus HPV jest głównym czynnikiem ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy) – badanie przeznaczone dla kobiet w wieku 30 - 59 lat. Uwaga! Badanie HPV – DNA nie jest badaniem na życzenie. O tym, czy pacjentka zostanie zakwalifikowana do pilotażowych badań HPV-DNA zdecyduje losowo system informatyczny po wprowadzeniu jej danych.

Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne panie wchodzące do cytobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury. Należy mieć ze sobą dokument z numerem PESEL.

Diagnostyka w cytobusie ŚCO jest całkowicie bezpieczna. Personel został zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzega zaleceń przeciwepidemicznych, stosuje środki ochrony indywidualnej, płyn do dezynfekcji. Po każdym badaniu sprzęt jest dezynfekowany. Wymaz cytologiczny jest pobierany przy pomocy jednorazowych sterylnych zestawów.

Rejestracja na badania w cytobusie: 609 99 00 33.

Aktualności
Udostępnij