-A A +A

Cytologia na 101

To był naprawdę zdrowy Dzień Kobiet. Podczas wspólnej akcji Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z badań cytologicznych skorzystało 101 pań, a 57 wykonało mammografię. Rozdaliśmy 600 zaproszeń na badania cytologiczne podczas superligowego meczu piłki ręcznej.

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii Dzień Kobiet trwał trzy dni. W piątek, sobotę i niedzielę z bezpłatnych badań cytologicznych w poradni ginekologicznej ŚCO oraz w cytobusie skorzystało 101 pań. Mammografię wykonało 57 pań.  Przyjęliśmy również profilaktyczne wycieczki po zdrowie. Z bezpłatnego transportu na badania skorzystały panie z Nowej Słupi i Końskich.

Z profilaktyką raka szyjki macicy wyszliśmy poza mury szpitala. Na piątkowym meczu PGE VIVE KIELCE vs ORLEN WISŁA PŁOCK rozdaliśmy 600 zaproszeń na cytologię oraz kalendarzy. Naszą onkologiczną drużynę wspierał Michał Jurecki – rozgrywający VIVE Kielce. Ponieważ Michał był kontuzjowany, więc głównie udzielał uśmiechu, ale był dzielnym skrzydłowym. Na koniec wszystkie panie zostały poproszone na płytę boiska do wspólnego zdjęcia z zawodnikami.

8 marca nasz cytobus po raz kolejny gościł przed gmachem TVP (w Pytaniu na śniadanie) w Warszawie na Dniu Kobiet z Cytologią zorganizowanym przez Ministerstwo Zdrowia i Centralę Narodowego Funduszu Zdrowia. Zbadały się w nim 23 panie.

W niedzielę, 10 marca zachęcaliśmy do profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi uczestniczki V Suchedniowskiego Biegu Kobiet „Nie cyckamy się z rakiem”. Mimo fatalnej pogody panie dopisały, wiele z nich założyło na bieg fantazyjne przebrania, roiło się od tiulowych spódniczek w neonowych kolorach, wianków i kwiatów we włosach.

Wszystkie panie, które wykonały cytologię w ramach programu „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie” – dedykowanego mieszkankom województwa świętokrzyskiego w wieku 25 – 59 lat, otrzymały kobiece upominki przypominające o profilaktyce. Mammografia z upominkami w ramach projektu Żyj zdrowo – wsparcie profilaktyki raka piersi w regionie” dedykowana była mieszkankom województwa świętokrzyskiego w wieku 50 – 69 lat. – Dobrze, że są takie akcje. Ja się wybierałam na cytologię od czterech lat i wreszcie się zmobilizowałam – powiedziała nam pani Anna, która zgłosiła się do Poradni Ginekologicznej ŚCO.

Zapraszamy do oglądania relacji zdjęciowej i filmowej.

I przypominamy, że Dzień Kobiet z cytologią i mammografią trwa w ŚCO przez cały rok. Rejestracja na cytologię: 609 99 00 33 – z bezpłatnego badania mogą korzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku 25-59 lat, które nie wykonywały cytologii przesiewowej w ciągu ostatnich 36 miesięcy.

Rejestracja na mammografię: 607 77 88 88 – z bezpłatnego badania mogą korzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku 50 – 69 lat, które nie wykonywały mammografii przesiewowej w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Aktualności
Udostępnij