-A A +A

Cytomammobus ŚCO w Miedzianej Górze, Nowinach i Chęcinach

Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii ponownie wyruszył w trasę po wakacyjnej przerwie. W tym tygodniu odwiedzi Miedzianą Górę, Nowiny i Chęciny. Zapraszamy panie na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne.

Szczegółowy plan pobytów cytomammobusa ŚCO:

17-18 sierpnia – Miedziana Góra, przy Urzędzie Gminy

19 – 20 sierpnia – Sitkówka Nowiny, przy Urzędzie Gminy

21 sierpnia – Chęciny, przy Przychodni Rejonowej, os. Północ 10.

Badania są wykonywane w godzinach 10.00-16.00. Na badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Konieczna jest rejestracja telefoniczna: 661 911 300. Diagnostyka w cytomammobusie jest wykonywana z zachowaniem bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym badaniu sprzęt jest odkażany. W mobilnej pracowni diagnostycznej mogą przebywać najwyżej dwie pacjentki. Uwaga! Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne panie wchodzące do cytomammobusa powinny zasłaniać usta i nos maseczką, przed wejściem obowiązuje dezynfekcja rąk i pomiar temperatury.

Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.

Z bezpłatnego badania cytologicznego w ramach Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Zgodnie z wytycznymi programu badanie należy powtarzać co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje badania cytologicznego: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia wykrycie większej ilości nieprawidłowych komórek.

Aktualności
Udostępnij