-A A +A

Cytomammobus ŚCO w Skarżysku – Kamiennej - nie czekaj, badaj się

W dniach 30 października – 15 listopada cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie dyżurował w Skarżysku – Kamiennej przed budynkiem Starostwa Powiatowego przy ulicy Konarskiego 20. Zapraszamy mieszkanki Skarżyska na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne.

Czy wiesz, że proste, trwające kilkanaście minut badanie mammograficzne może uratować życie? Wczesne wykrycie raka piersi zwiększa szanse na wyleczenie. Badanie cytologiczne zabiera zaledwie kilka minut i pozwala wykryć zmiany w bardzo wczesnym stadium, zanim staną się nowotworem. To badanie także może uratować życie. Warto badać się profilaktycznie.

Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 661 911 300. Na badania należy zgłosić się z dokumentem tożsamości z numerem PESEL. Badania są wykonywane w godzinach 10-16.

Z bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać panie między 50 a 69 rokiem życia, które nie robiły tego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie miały wykonywanego tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Na panie, które wykonają badania w ramach projektów „Żyj zdrowo” lub „Być świadomą kobietą” czekają praktyczne upominki przypominające o profilaktyce.

Aktualności
Udostępnij