-A A +A

Cytomammobus ŚCO wjeżdża do powiatu staszowskiego

Mieszkanki powiatu staszowskiego będą mogły od 11 maja do 16 czerwca wykonać sobie  bezpłatnie badania profilaktyczne – mammografię i cytologię w cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, który specjalne przyjedzie na Ziemię Staszowską.

Warto poświęcić kilkanaście minut na badania, które ratują życie, bo pomagają wcześnie wykryć nowotwory, dzięki czemu pacjentka ma większe szanse na skuteczne wyleczenie.

Rejestracja pod numerem telefonu: 661 911 300. Na badania należy zgłosić się z dokumentem tożsamości z numerem PESEL. Badania są wykonywane w godzinach 10-16. Z bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać panie między 50 a 69 rokiem życia, które nie robiły tego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie miały wykonywanego tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Dyżury cytomammobusa w powiecie staszowskim:

11 – 12 maja -  Bogoria (przy Urzędzie Gminy)

15 – 18 maja  -   Staszów (przy Starostwie Powiatowym)

22 – 23 maja  -  Osiek (przy Urzędzie Miasta i Gminy)

25 - 26 maja -  Połaniec (przy Galerii Połanieckiej)

1 – 2 czerwca   -  Rytwiany (przy Urzędzie Gminy)

5 – 6 czerwca  -  Łubnice (przy Urzędzie Gminy)

12 – 13 czerwca  -  Oleśnica (przy ośrodku zdrowia)

16 czerwca  -  Szydłów (przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej).

Aktualności
Udostępnij