-A A +A

Do 24 stycznia zamknięty oddział paliatywny i ograniczone przyjęcia do leczenia stacjonarnego w Klinice Radioterapii ŚCO

Do 24 stycznia pozostanie zamknięty oddział medycyny paliatywnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w związku z potwierdzeniem przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród pacjentów i personelu. Z tego samego powodu w dniach 18 – 24 stycznia wstrzymane będą przyjęcia do leczenia stacjonarnego w oddziale Radioterapii I. Poradnie medycyny paliatywnej oraz radioterapii a także pozostałe kliniki, działy i zakłady ŚCO pracują w trybie normalnym.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono łącznie u 13 osób (8 pracowników oddziału oraz 5 pacjentów) z oddziału medycyny paliatywnej oraz u 20 pacjentów i 2 pracowników oddziału Radioterapii I. W pomieszczeniach obydwu oddziałów i poradni została przeprowadzona dezynfekcja, wdrożono procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego – zgodnie z zaleceniami Zespołu Kontroli Zakażeń ŚCO,  powiadomione zostały służby sanitarne. Zakażeni pracownicy zostali skierowani na izolację domową. Pacjenci z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa zostali przekazani do szpitali dedykowanych do leczenia chorych na COVID 19, a część do izolacji domowej. Pacjenci Radioterapii I, którzy mieli kontakt z zakażonymi, ale test w kierunku wirusa SARS-CoV-2 nie potwierdził u nich zakażenia, zostali skierowani na kwarantannę domową. W trybie normalnym pracuje natomiast oddział Radioterapii II oraz poradnia radioterapii.

Funkcjonowanie oddziału paliatywnego oraz oddziału Radioterapii I zostanie wznowione po 24 stycznia, jeśli tylko pracownicy powrócą do zdrowia, a testy molekularne/antygenowe wykluczą zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Pozostałe kliniki, działy i zakłady Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pracują w trybie normalnym.

Apelujemy o przestrzeganie zaleceń przeciwepidemicznych:

  • zasłanianie nosa i ust maseczkami w przestrzeni i budynkach użyteczności publicznej (sklepy, placówki ochrony zdrowia, urzędy, placówki kultury, kościoły) a także w transporcie publicznym
  • częste mycie lub dezynfekowanie rąk
  • unikanie zgromadzeń i utrzymywanie dystansu 2 m od innych osób.
Aktualności
Udostępnij