-A A +A

Doktor Agnieszka Florek Aniołem Medycyny

Doktor nauk medycznych Agnieszka Florek, specjalista radioterapii onkologicznej z Kliniki Radioterapii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii została uhonorowana tytułem Anioła Medycyny.

Uroczystość wręczenia dyplomów i charakterystycznych skrzydlatych statuetek dla lekarzy i farmaceutów wykazujących się wyjątkową troską i empatią w stosunku do pacjentów odbyła się w Pałacu Zamojskich w Warszawie.  Jak powiedział podczas uroczystej gali Adam Górczyński, założyciel Fundacji Anioły Medycyny i Anioły Farmacji a zarazem pomysłodawca nagrody: „Anioły wyznaczają standardy i kierunek ruchu, dopominają się o normalność, rzucają snop światła na tych, którzy się nie poddali wzburzonemu morzu współczesnych czasów, ale konsekwentnie podążają do portu, któremu na imię ”posłannictwo”. Tak niewiele i tak dużo zarazem”.

Doktor Agnieszka Florek od początku swojej drogi zawodowej pracuje w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, specjalistą radioterapii onkologicznej, doktorem nauk medycznych. W swoich badaniach naukowych i pracy doktorskiej zajęła się oceną przyczyn niepowodzeń skojarzonego leczenia chorych na raka piersi we wczesnym stopniu zaawansowania klinicznego. Jest starszym asystentem w Klinice Radioterapii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Zajmuje się kwalifikowaniem pacjentów do leczenia onkologicznego, przygotowaniem chorych do leczenia. Prowadzi leczenie napromienianiem w Klinice i Zakładzie Radioterapii oraz kontrolę onkologiczną po przebytym leczeniu. Od 2014 jest członkiem zespołu terapeutycznego Breast Unit w ŚCO akredytowanego przez Międzynarodowe Towarzystwo Senologiczne. Prowadzi również Gabinet Konsultacji Onkologicznych ŚCO w Opatowie.

Ściśle współpracuje ze Świętokrzyskim Klubem Amazonek. Jako lekarz klubowy od 2007 roku sprawuje nad nimi opiekę medyczną i przeprowadza regularnie szkolenia specjalistyczne. Z inicjatywy Klubu została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi w 2018r.  Także do wyróżnienia tytułem Anioła Medycyny została nominowana przez świętokrzyskie Amazonki.
Pani doktor Agnieszka Florek jest również aktywną popularyzatorką profilaktyki antynowotworowej ze szczególnym uwzględnieniem raka piersi. Współpracuje z Radiem Kielce, udziela porad i pełni dyżur telefoniczny dla słuchaczy. Regularnie uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach medycznych poświęconych tematyce onkologicznej. Jest autorką i współautorką licznych prac w specjalistycznej prasie medycznej krajowej i zagranicznej, poświęconych tematyce onkologicznej, radiobiologicznej i molekularnej.
- Szczególnie bliska jest mi tematyka piękna kobiety po leczeniu onkologicznym. Dla wielu chorych wygląd jest nie mniej ważny jak powrót do zdrowia. Staram się pogłębiać swoją wiedzę, aby służyć chorym pomocą i podpowiadać, co będzie korzystne i przede wszystkim bezpieczne dla ich zdrowia. Dużo rozmawiam z pacjentami, bo wiem, że im więcej będą wiedzieli na temat swojego stanu zdrowia, czy planowanego leczenia, tym lepiej będą funkcjonowali – mówi dr Agnieszka Florek.

Jako wykładowca uczestniczyła w Kongresie Kosmetologicznym Beauty Fair w Katowicach oraz w IV Sympozjum "Piękno mimo wszystko" w Toruniu poświęconym dbaniu o urodę pacjentek leczonych z powodu choroby nowotworowej.

To już po raz drugi specjalista ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii otrzymuje to wyjątkowe wyróżnienie. W ubiegłym roku w gronie Aniołów Medycyny znalazł się dr Piotr Kędzierawski, specjalista radioterapii onkologicznej, koordynator Breast Cancer Unit w ŚCO.

Pani Doktor serdecznie gratulujemy!

Dr Agnieszka Florek, specjalista radioterapii onkologicznej z Kliniki Radioterapii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii
Aktualności
Udostępnij