-A A +A

Doktor Artur Pabis z Kliniki Chirurgii Onkologicznej ŚCO Lekarzem Roku 2017

Doktor Artur Pabis specjalista chirurgii onkologicznej z Kliniki Chirurgii Onkologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii został Lekarzem Roku 2017 w plebiscycie Hipokrates Świętokrzyski. Wśród laureatów znaleźli się również dr Sławomir Trepka, dr Michał Żyła, dr Sławomir Okła i dr Agnieszka Wrona – Cyranowska.

15 marca odbył się finał plebiscytu Hipokrates Świętokrzyski 2017, w którym pacjenci i kapituła konkursu wybrali najpopularniejszych lekarzy, pielęgniarki, farmaceutów i przychodnie w województwie świętokrzyskim. Tytuł Lekarza Roku otrzymał dr n. med. Artur Pabis, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, kielczanin, absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, od początku swojej drogi zawodowej związany z Kliniką Chirurgii Onkologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Doktor Artur Pabis został również najpopularniejszym chirurgiem w województwie świętokrzyskim. Razem z nim pierwsze miejsce na podium w kategorii Chirurg Roku województwa świętokrzyskiego zajmuje dr n. med. Sławomir Trepka, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, także z Kliniki Chirurgii Onkologicznej ŚCO.

Laryngologiem Roku w województwie świętokrzyskim został dr Michał Żyła, specjalista otolaryngologii z Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi ŚCO. Na podium w tej specjalizacji (3 miejsce) jest również dr n.med. Sławomir Okła, specjalista otolaryngologii, kierownik Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi ŚCO.

Natomiast dr Agnieszka Wrona – Cyranowska, specjalista położnictwa i oraz ginekologii onkologicznej z Kliniki Ginekologii Onkologicznej ŚCO zajęła drugie miejsce wśród najpopularniejszych ginekologów województwa świętokrzyskiego.

Warto podkreślić, że po raz kolejny specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii triumfują w plebiscycie na najbardziej lubianych lekarzy województwa świętokrzyskiego. W ubiegłorocznej edycji Lekarzem Roku został dr n. med. Arkadiusz Chil, specjalista ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej z Kliniki Ginekologii Onkologicznej ŚCO. Naszym wspaniałym specjalistom oraz wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym w tym plebiscycie serdecznie gratulujemy!

Organizatorami plebiscytu Hipokrates Świętokrzyski była redakcja Echa Dnia i Świętokrzyski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Na wyniki składały się głosy oddane w głosowaniu sms-owym przez pacjentów oraz glosy przyznane przez kapitułę konkursu, w skład której weszli przedstawiciele organizacji pacjentów, samorządów, placówek ochrony zdrowia oraz dziennikarze.

Aktualności
Udostępnij