-A A +A

Drugi etap wymiany wind w ŚCO

Uwaga pacjenci i odwiedzający! Od dnia 13 października zostanie wyłączona z użytkowania winda w budynku P (budynku głównym Świętokrzyskiego Centrum Onkologii) oraz jedna z trzech wind w budynku R1 (hol łącznikowy za Rejestracją). Natomiast można już korzystać z dwóch nowych wind w budynku R1. Za utrudnienia przepraszamy.

Jak informuje Wojciech Cedro, zastępca dyrektora ŚCO do spraw technicznych, przerwy w eksploatacji wind wynikają z konieczności wymiany najstarszych i najbardziej wyeksploatowanych dźwigów w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Prace modernizacyjne odbywają się dwuetapowo. Od 13 października nieczynna będzie najstarsza w całym szpitalu winda w budynku P (budynek główny ŚCO) oraz lewa winda (patrząc od strony Pobieralni Krwi) w budynku R1 – dużym holu łącznikowym za Rejestracją, w którym mieści się m.in. Poradnia Stomijna i Pobieralnia Krwi. Natomiast można już korzystać z dwóch nowych wind (środkowej i prawej) w budynku R1.

Stare windy, eksploatowane od 1995 i 1997 r. posiadają udźwig 1000 kg. Nowe, produkcji Lubelskiej Wytwórni Dźwigów Osobowych Lift Services S.A. Lublin, mogą udźwignąć 1600 kg. Firma została wyłoniona w drodze przetargu w oparciu o ustawę Prawo Zamówień Publicznych. Inwestycję o łącznej wartości 946.460,40 złotych dofinansował marszałek województwa świętokrzyskiego w kwocie 519.419,29 zł, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (426.000,00 zł), wkład własny ŚCO wyniósł 1.041,11 zł.

Prace modernizacyjne zostaną zakończone w listopadzie. Przepraszamy pacjentów za utrudnienia.

Dwie nowe windy w holu R1 już działają
Aktualności
Udostępnij