-A A +A

Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii z tytułem profesora nauk medycznych

Dr hab. n. med. Stanisław Góźdź – dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii otrzymał decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej tytuł profesora nauk medycznych. Dziś dyrektorowi jednej z wiodących lecznic onkologicznych w kraju gratulacje z osiągnięcia tak zaszczytnego miana złożył Zarząd Województwa Świętokrzyskiego na czele z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim – podaje serwis prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 - Jesteśmy ogromnie dumni, że dołączył pan do elitarnego grona polskich naukowców. Jest pan znakomitym lekarzem z pasją, co pokazuje dotychczasowa praktyka i wdzięczność pacjentów za okazywaną troskę i poświęcenie. Odnosi pan znaczące sukcesy na polu zawodowym, naukowym i dydaktycznym, mobilizując kadrę Świętokrzyskiego Centrum Onkologii do ustawicznego podnoszenia kwalifikacji. Cenimy rzeczowość, a zarazem wizjonerstwo w podejściu do prowadzenia naszego ośrodka onkologicznego. Gratulujemy zaszczytu i życzymy dalszej owocnej pracy, pomyślności w życiu zawodowym i osobistym – mówił Andrzej Bętkowski, marszałek województwa.

Prof. dr hab. Stanisław Góźdź odbierając pamiątkowy grawerton z rąk marszałka Andrzeja Bętkowskiego nie krył wzruszenia. – Dziękuję bardzo. To dla mnie wielki honor, ale ten sukces nie byłby możliwy bez pacjentów, którzy są dla mnie najważniejsi i znakomitego zespołu, z którym mam zaszczyt pracować. W tym względzie jestem szczęściarzem. Kiedyś postanowiłem oprzeć swoja kadrę na młodzieży z ziemi świętokrzyskiej i to mi się udało. Kilka lat temu, przy okazji swojej habilitacji, zachęciłem ich do wytężonej pracy naukowej, do publikowania artykułów w specjalistycznych czasopismach, dzięki czemu jeszcze siedem osób uzyskało habilitację, a dziewięć tytuł doktora. Możecie być państwo dumni, bo świętokrzyska szkoła onkologii stoi na bardzo wysokim poziomie – zaznaczył dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Jak dodał, nie kończy marzyć i kolejnym celem jest wprowadzenie w kieleckiej lecznicy innowacyjnej metody zwalczania raka. – To immunoterapia adoptywna. Mam przygotowaną kadrę. Będę walczył o fundusze na ten cel, mając gorącą nadzieję na państwa wsparcie – dodał profesor Góźdź.

Uroczystość wręczenia aktu nominacyjnego odbędzie się 2 kwietnia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Aktualności
Udostępnij