-A A +A

Dziękujemy za „Białą sobotę dla zdrowia kobiety”

Ponad 50 pań skorzystało z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach „Białej soboty dla zdrowia kobiety” 9 września w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Przypominamy, że z bezpłatnej mammografii i cytologii w ramach programów profilaktyki onkologicznej, realizowanych w ŚCO można korzystać przez cały rok.

Badania były wykonywane w ramach ogólnopolskiej akcji „Wrzesień – miesiącem świadomości nowotworów ginekologicznych”, której organizatorem jest Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej. Patronat nad wydarzeniami edukacyjno – profilaktycznymi, odbywającymi się w całej Polsce, objął Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie oraz Krajowy Konsultant ds. Ginekologii Onkologicznej prof. dr hab. n.med. Mariusz Bidziński.

Przypominamy, że z bezpłatnych badań profilaktycznych, przeznaczonych dla kobiet, w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy i Programu profilaktyki raka piersi można korzystać w ŚCO przez cały rok.

Cytologia (konwencjonalna i na podłożu płynnym - dwa badania podczas jednej wizyty) - dla pań w wieku 25-59 lat – zgodnie z Programem profilaktyki raka szyjki macicy; rejestracja na cytologię: 609 99 00 33.

Mammografia - dla pań w wieku 50-69 lat – zgodnie z Programem profilaktyki raka piersi; rejestracja na mammografię: 607 77 88 88.

Zapraszamy na badania!

 

Aktualności
Udostępnij