-A A +A

Dziękujemy za udany IX Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

Ponad 90 osób skorzystało z bezpłatnych badań i konsultacji laryngologicznych w ramach IX Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Z naszymi specjalistami spotkali się również kieleccy licealiści, mieszkańcy Ostrowca Św. i kibice piłki ręcznej.

To był naprawdę udany Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Nasza akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, zarówno ze strony mieszkańców regionu, jak i mediów. Z bezpłatnych badań i konsultacji laryngologicznych skorzystało w dniach 20-24.09.2021 r. ponad 90 osób z całego województwa świętokrzyskiego. Byliśmy również na wyjazdowej akcji profilaktycznej w Ostrowcu Św. Doktor n.med. Sławomir Okła – kierownik Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Świętokrzyskiego Centrum Onkologii spotkał się z uczniami klas biologiczno – chemicznych LO im. Stefana Żeromskiego i LO im. ks. Piotra Ściegiennego, aby opowiedzieć im o profilaktyce tej grupy nowotworów oraz zależności pomiędzy infekcją wirusem HPV a zachorowaniem na raka krtani i innych narządów rejonu głowy i szyi. Gościliśmy także w Hali Legionów, podczas emocjonującego meczu Vive Łomża Kielce z Telekom Veszprem, gdzie zachęcaliśmy kibiców piłki ręcznej do profilaktyki – bo sport to zdrowieJ Wystosowaliśmy list otwarty do świętokrzyskich pracodawców z prośbą o zwrócenie uwagi na zdrowie pracowników i popularyzację wśród nich badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi. Nasi specjaliści byli gośćmi programów o tematyce zdrowotnej w TVP3 Kielce, Radiu Kielce i Radiu eM Kielce. Dziękujemy serdecznie wszystkim mediom i klubowi Vive Łomża Kielce za pomoc w nagłośnieniu Tygodnia Profilaktyki.

I zapraszamy na bezpłatne badania osoby w wieku 40 – 65 lat:

  • które są wieloletnim palaczami tytoniu, nadużywają alkoholu, mają podwyższone ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego,
  • u których przez  ponad 3 tygodnie wystąpił jeden z sześciu objawów niezwiązanych z infekcją górnych dróg oddechowych, takich jak: pieczenie języka, nie gojące się owrzodzenia oraz\lub czerwone lub białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, niedrożność lub krwawy wyciek z nosa, ból w trakcie oraz/lub problemy z połykaniem. Osoby te  zostaną objęte badaniami przesiewowymi w celu wczesnego wykrycia choroby.

Rejestracja na badania pod nr tel. 41 36 74 653. Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi – Twój świadomy wybór, przeznaczony dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i lubelskiego, będzie realizowany do końca 2021 roku.

Aktualności
Udostępnij