-A A +A

Klinika Ginekologii i oddział paliatywny ŚCO znów przyjmują pacjentów

Od 5.04. wznowione zostały przyjęcia do leczenia stacjonarnego w Klinice Ginekologii oraz oddziale medycyny paliatywnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Wszystkie poradnie, kliniki, działy i zakłady Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pracują w trybie normalnym.

Po dwutygodniowej przerwie, spowodowanej potwierdzeniem zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wśród pacjentek i pacjentów, Klinika Ginekologii oraz oddział paliatywny wróciły do normalnego funkcjonowania i wznowiły przyjęcia pacjentów do leczenia stacjonarnego. Pomieszczenia obu jednostek zostały zdezynfekowane, wdrożone zostały procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego – zgodnie z zaleceniami Zespołu Kontroli Zakażeń ŚCO. Jak zapewnia Zespół Kontroli Zakażeń ŚCO, sytuacja jest stabilna, ponieważ większość pracowników Świętokrzyskiego Centrum Onkologii została już zaszczepiona przeciwko COVID – 19 i w obydwu oddziałach szpitalnych, w których wykryto ognisko zakażeń koronawirusem wśród pacjentów, nie zachorował nikt z personelu.

Przypominamy o przestrzeganiu zaleceń przeciwepidemicznych obowiązujących na terenie całego kraju:

  • zasłanianiu nosa i ust maseczkami w przestrzeni i budynkach użyteczności publicznej (sklepy, placówki ochrony zdrowia, urzędy, placówki kultury, kościoły) a także w transporcie publicznym
  • częstym myciu lub dezynfekowaniu rąk
  • unikaniu zgromadzeń i utrzymywaniu dystansu 2 m od innych osób.
Aktualności
Udostępnij