-A A +A

Klinika Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi wznawia przyjęcia planowe

Klinika Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi ŚCO wznawia od 1 lipca planowe przyjęcia pacjentów. Wykonane u wszystkich pracowników Kliniki testy molekularne w kierunku wirusa SARS-CoV-2 dały wyniki ujemne. Pomieszczenia Kliniki zostały zdezynfekowane. Osoby, które przebywały na kwarantannie po kontakcie z pracownicą niemedyczną Kliniki (u której w dniu 19.06. w wyniku testów przesiewowych wykonywanych w Laboratorium Wirusologii Molekularnej ŚCO wykryto zakażenie koronawirusem), również wracają do pracy, ponieważ wykonane u nich testy molekularne w kierunku wirusa SARS-CoV-2 wykluczyły zakażenie.

Przeciwdziałanie rozprzestrzenieniu się wirusa SARS-CoV-2 i zapobieżenie powstaniu ogniska epidemicznego w ŚCO było możliwe dzięki właściwie wdrożonym procedurom bezpieczeństwa epidemiologicznego opracowanym przez Zespół Kontroli Zakażeń ŚCO oraz szybkiej identyfikacji zakażenia z pomocą funkcjonującego w ŚCO Laboratorium Wirusologii Molekularnej. Uruchomione 28.04.2020 laboratorium wykonało już blisko 3 tys. testów molekularnych qRT-PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2 u pacjentów i pracowników Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Ze względu na trwającą pandemię i utrzymujący się wysoki wskaźnik zachorowań na COVID-19 przypominamy wszystkim o przestrzeganiu obowiązku zakrywania nosa i ust w budynkach użyteczności publicznej oraz w transporcie publicznym, częstym myciu lub dezynfekowaniu rąk oraz konieczności utrzymania dystansu społecznego 2 m od innych osób. W ŚCO nadal obowiązuje zakaz odwiedzin.

Aktualności
Udostępnij