-A A +A

Nie cyckaliśmy się z rakiem w Suchedniowie

Prawie 300 pań pobiegło w niedzielę 11 marca w Suchedniowie w IV Biegu Kobiet „Nie cyckamy się z rakiem”. Świętokrzyskie Centrum Onkologii wsparło imprezę akcją profilaktyczną i nowym cytobusem.

Przy pięknej wiosennej pogodzie prawie 300 pań oraz panów - sympatyków biegu, w pomysłowych kobiecych przebraniach pokonało trasę 5 km, wiodącą uliczkami Suchedniowa. Wśród uczestniczek były również mamy, które biegły razem ze swoimi dziećmi ulokowanymi w wózkach biegowych. W nagrodę na każdą biegaczkę czekał czerwony goździk, pamiątkowy medal z logo akcji oraz słodki poczęstunek. Jak co roku w imprezie uczestniczyło Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Uczyliśmy profilaktyki onkologicznej, samobadania piersi oraz zapraszaliśmy na cytologię do naszego nowego cytobusa.

– Nieważne wyniki, dziś każda pani jest zwycięzcą, bo liczy się to, co zrobiła dla swojego zdrowia – podsumował imprezę Damian Orzechowski ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Biegaczy sieBIEGA. I zapowiedział kolejną edycję happeningu za rok. Organizatorami wydarzenia byli: Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBiega, Grupa Biegający Suchedniów oraz Urząd Miasta i Gminy w Suchedniowie.

Jak bardzo było kolorowo, można zobaczyć na Facebooku Żyj zdrowo i Bądź świadoma.

Aktualności
Udostępnij