-A A +A

Oddział paliatywny ŚCO znów przyjmuje pacjentów

Od dziś (1.02) wznowione zostały przyjęcia do leczenia stacjonarnego w oddziale medycyny paliatywnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Cały Zakład Medycyny Paliatywnej (oddział leczenia szpitalnego oraz poradnia) oraz pozostałe poradnie, kliniki, działy i zakłady Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pracują w trybie normalnym.

Prawie trzytygodniowa przerwa w pracy oddziału paliatywnego była spowodowana zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 wśród pacjentów i pracowników Zakładu Medycyny Paliatywnej ŚCO. Wykonane 29 stycznia  pracowników testy molekularne/antygenowe w kierunku wirusa SARS-CoV-2 wykluczyły zakażenie, w związku z tym cała obsada oddziału wróciła już do pracy. Pomieszczenia ZMP zostały zdezynfekowane, wdrożone zostały procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego – zgodnie z zaleceniami Zespołu Kontroli Zakażeń ŚCO.

Przypominamy wszystkim o obowiązku zasłaniania nosa i ust maseczkami w przestrzeni i budynkach użyteczności publicznej (sklepy, placówki ochrony zdrowia, urzędy, placówki kultury, kościoły) a także w transporcie publicznym oraz o częstym myciu lub dezynfekowaniu rąk i utrzymywaniu dystansu 2 m od innych osób.

Aktualności
Udostępnij