-A A +A

Onko Tour - Rowerem po zdrowie: 4 sierpnia Sandomierz, 7 sierpnia Kielce Razem z Fundacją Pokonaj Raka oraz Rzecznikiem Praw Pacjenta zapraszamy 4 sierpnia do Sandomierza, gdzie dotrze Onko Tour - wyjątkowy rajd rowerowy pacjentów.

Onko Tour - Rowerem po zdrowie: 4 sierpnia Sandomierz, 7 sierpnia Kielce

Razem z Fundacją Pokonaj Raka oraz Rzecznikiem Praw Pacjenta zapraszamy 4 sierpnia do Sandomierza, gdzie dotrze Onko Tour - wyjątkowy rajd rowerowy pacjentów, który zachęca Polaków do profilaktyki oraz wsparcia chorych w walce z nowotworami. Zapraszamy na spotkanie z uczestnikami tej niezwykłej podróży i na badania profilaktyczne.

Zdrowy peleton wyruszył 2 sierpnia z Rzeszowa, metą będą Kielce – 7 sierpnia. Na całej tegorocznej trasie uczestnicy będą zachęcać mieszkańców do profilaktyki. Poprzez pozytywną energię i doświadczenie udowadniają, że rak to diagnoza, a nie wyrok. „Tak naprawdę sam możesz zadbać o swoje życie poprzez aktywność, zdrowe odżywianie, badania kontrolne stosowne do wieku czy pozytywne nastawienie. Sama świadomość profilaktyki, jeśli choroba nowotworowa zagościła już w rodzinie stanowi podstawę świadomego życia – mówi Katarzyna Gulczyńska prezeska Fundacji „Pokonaj raka”.

Jedzie Rzecznik Praw Pacjenta i Cyber Marian

Do zespołu Onko Tour dołączyli pracownicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta, którzy na co dzień służą pomocą i profesjonalną informacją nt. praw pacjenta. Podczas spotkań na trasie pacjenci będą mieli możliwość osobistej rozmowy z ekspertami Biura. Onko Tour to jedyny rajd rowerowy trasą Green Velo w Polsce, w którym biorą udział pacjenci onkologiczni oraz przedstawiciele urzędu związanego z ochroną zdrowia. „Chcemy wspierać zarówno pacjentów w walce z chorobą, jak i zachęcać zdrowych do profilaktyki oraz informować o prawach jakie im przysługują. Jest to dobra okazja, aby przypomnieć, że za stan naszego zdrowia odpowiadamy głównie my sami, jako obywatele” – powiedział Bartłomiej Chmielowiec Rzecznik Praw Pacjenta.

Wśród uczestników rajdu jest również Cyber Marian, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich youtuberów, który uczestnicząc w Rajdzie Dakaru jego część przebył na kultowym rowerze „Wigry”. Cyber Marian przygotował nawet specjalne dźwiękowe zaproszenie do Sandomierza, posłuchajmy J

3 sierpnia peleton dotrze Leżajska, gdzie spotka się z mieszkańcami oraz Burmistrzem Miasta, Ireneuszem Stefańskim. 4 sierpnia w godz. 9:00 - 10:00 będzie w Stalowej Woli, w Parku Miejskim.

4 sierpnia Sandomierz

4 sierpnia w godz. 10:00 – 16:00 spotka się z mieszkańcami Sandomierza, Bulwar im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dostępny będzie cytomammobus, stoisko NFZ oraz Rzecznika Praw Pacjenta.

5 sierpnia Obrazów

5 sierpnia w godz. 9:00 -12:00 Onko Tour spotka się z mieszkańcami Obrazowa, przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Obrazowie, ul. Obrazów 121.

6 sierpnia Bieliny

6 sierpnia o  14:00 spotkanie z mieszkańcami Bielin

7 sierpnia Daleszyce i Kielce

7 sierpnia rano profilaktyczni kolarze dojadą do Daleszyc, gdzie dołączy do nich grupa kolarzy i o godz. 11:00 wyruszą do Kielc. Planowany wjazd na Rynek o godzinie 13:30. Na Rynku będzie dostępny cytomammobus, stoisko NFZ, Rzecznika Praw Pacjenta, Urzędu Miasta, animacje dla dzieci, miasteczko drogowe i wiele innych. Świętokrzyskie Centrum Onkologii umożliwi badania: mammografii, cytologii, badanie znamion w kierunku czerniaka (w godz. 10:00 – 13:00), będą również zapisy na kolonoskopię.

Tegoroczna grupa liczy 15 osób. Patronat nad wydarzeniem objął Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, Zbigniew Koniusz Wojewoda Świętokrzyski, Andrzej Bętkowski Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Bogdan Wenta Prezydent Miasta Kielce.

 

Aktualności
Udostępnij