-A A +A

Po raz piąty „Nie cyckamy się z rakiem” w Suchedniowie

Na V Suchedniowski Bieg Kobiet „Nie cyckamy się z rakiem” zaprasza 10 marca do Suchedniowa Świętokrzyskie Centrum Onkologii wraz z organizatorami imprezy. Oprócz biegania porady, badania i upominki.

Tradycyjnie już Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy SieBiega, Grupa Biegający Suchedniów oraz Urząd Miasta i Gminy w Suchedniowie zapraszają panie wieku od lat 1 do 100 na profilaktyczną imprezę biegową, propagującą zdrowy styl życia i badania z zakresu profilaktyki onkologicznej: mammografię i cytologię.

Start: 10 marca, o godz. 13.00 sprzed Hali Sportowej przy ul. Sportowej 3 w Suchedniowie. Dystans: 5 km.

Jak informuje Damian Orzechowski ze stowarzyszenia SieBiega, koordynator wydarzenia, w wydarzeniu uczestniczyć będzie około 300 kobiet. – Jeśli ktoś jeszcze chce do nas dołączyć, będzie można zgłosić się w dniu biegu, na godzinę przed imprezą, w miarę wolnych miejsc – zastrzega.

Jak co roku, wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja edukacyjno –profilaktyczna Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. W godzinach 12.00 – 14.30 panie wieku 25 – 59 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania cytologicznego w cytobusie – mobilnym gabinecie położnej ŚCO, nauczyć się samobadania piersi, zmierzyć ciśnienie tętnicze, otrzymać zaproszenia oraz informację o bezpłatnych badaniach z zakresu profilaktyki onkologicznej.

 

Aktualności
Udostępnij