-A A +A

Prawie 300 kobiet nie cyckało się z rakiem w Suchedniowie

Prawie 300 kobiet wzięło udział w III Biegu Kobiet „Nie  cyckamy się z rakiem”, który odbył się w 5 marca w Suchedniowie. Świętokrzyskie Centrum Onkologii wraz z organizatorami imprezy zachęcało panie do badań profilaktycznych i zdrowego stylu życia.

Przy pięknej pogodzie blisko 300 pań w wieku od lat kilku do seniorek pokonało 5- km trasę ulicami Suchedniowa biegiem lub marszem z kijkami nordic walking. Najmłodsze biegaczki przebyły ten dystans w specjalnie przystosowanych wózkach biegowych asekurowane przez mamy i ciocie. Zawodniczki zadbały o kobiece akcenty stroju sportowego, były kolorowe peruki, kwieciste przybrania głowy, naszyjniki hawajskie, spora grupa biegaczek wystąpiła w tiulowych spódniczkach w soczystych barwach. Pięknie prezentowała się 7- osobowa rodzina Adamczyków z Kielc i Jędrzejowa, której przedstawicielki biegły w przebraniach policjantki, księżniczki, kucharki, baletnicy. – Od początku uczestniczymy w tej imprezie, co roku coraz większą grupą. Za rok będzie nas jeszcze więcej, bo to świetna zabawa i bardzo dobry pomysł na zdrowe spędzanie Dnia Kobiet – powiedziały Joanna Adamczyk i Anna Latkowska.

Pierwsza zameldowała się na mecie (już po 25 minutach ) Maria Pytel, triathlonistka ze Starachowic, która zadedykowała zwycięstwo swoim rodzicom. Druga przybiegła Wioletta Jaśkowska (w ubiegłym roku wygrała bieg). Trzecia była Karolina Kotańska ze Skarżyska – Kamiennej, studentka analityki gospodarczej, która biega, bo lubi. – Super impreza, zachęcam wszystkie kobiety do takiej rekreacji, dbania o swoje zdrowie, wykonywania badań profilaktycznych. I do tego, żeby częściej się uśmiechały, bo dobry nastrój też sprzyja zdrowiu – podała nam swoją receptę Karolina Kotańska.

Każda z pań otrzymała pamiątkowy medal, obowiązkowo czerwony goździk i słodki poczęstunek, a po dekoracji pierwszej trójki odbyło się losowanie nagród (ekwipunku sportowo- rekreacyjnego). Uczestniczki biegu mogły również skorzystać z bezpłatnej mammografii i cytologii w cytomammobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, a na stoisku ŚCO nauczyć się samobadania piersi, zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze i poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Po raz trzeci organizatorami Suchedniowskiego Biegu Kobiet było Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBiega, Urząd Miasta i Gminy Suchedniowa i Grupa Biegający Suchedniów.

Aktualności
Udostępnij