-A A +A

Profilaktyka na Dymarkach, cytobus na Święcie Pieroga

Na weekend z profilaktyką w terenie zaprasza Świętokrzyskie Centrum Onkologii. 17 sierpnia (sobota) profilaktyczny namiot ŚCO pojawi się na Dymarkach Świętokrzyskich. 18 sierpnia (niedziela) cytobus ŚCO będzie dyżurował w Bobrzy na VIII Świętokrzyskim Święcie Pieroga.

17 sierpnia (sobota) w godzinach 10.00-16.00 profilaktyczny namiot ŚCO pojawi się na Dymarkach Świętokrzyskich w Nowej Słupi. W środku będzie można otrzymać materiały edukacyjne na temat profilaktyki onkologicznej i zdrowego stylu życia, zaproszenia na badania w ramach realizowanych przez ŚCO programów profilaktycznych oraz nauczyć się samobadania piersi.

18 sierpnia (niedziela) w godzinach 14.30 – 19.00 cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie stacjonował w Bobrzy na terenie Zakładu Wielkopiecowego, gdzie będzie się odbywało VIII Świętokrzyskie Święto Pieroga. Zapraszamy panie w wieku 25 – 59 lat na bezpłatnie badania cytologiczne. Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 609 99 00 33.

Cytologia jest badaniem bezbolesnym i bezpiecznym dla pacjentki. W ramach jednej wizyty pacjentki będą miały wykonane dwa badania: cytologię konwencjonalną i na podłożu płynnym, co jest gwarancją wysokiej jakości diagnostyki – dodaje profesor Stanisław Góźdź – dyrektor ŚCO.

Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku 25 - 59 lat, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Cytobus ŚCO został skonstruowany w ramach projektu „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim”. W specjalistycznym pojeździe mieści się gabinet położnej, w którym znajduje się fotel ginekologiczny i niezbędne wyposażenie oraz wydzielona kabina higieny intymnej z bidetem i bieżącą wodą, aby pacjentka mogła się rozebrać i przygotować do badania. Cytobus jest klimatyzowany.

Profilaktyka na Dymarkach, cytobus na Święcie Pieroga
Aktualności
Udostępnij