-A A +A

Przed nami pracowite dni z profilaktyką

Dziś i jutro nasz mammobus będzie stacjonował w Połańcu przed Galerią Połaniecką, a w niedzielę na rynku w Sandomierzu. Przypominamy Panią, że w cytomammobusie ŚCO można skorzystać z bezpłatnej mammografii i cytologii.
Rejestracja pod numerem telefonu: 661 911 300. Na badania należy zgłosić się z dokumentem tożsamości z numerem PESEL. Badania są wykonywane w godzinach 10-16. Z bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać panie między 50 a 69 rokiem życia, które nie robiły tego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Dla każdej pani, która wykona badanie cytologiczne w ramach programu profilaktyki, mamy kobiece upominki przypominające o profilaktyce.

Pracowity weekend czeka również personel cytobusa - mobilnego gabinetu położnej. Zaczynamy już w czwartek 24 maja w Bałtowie. W godzinach 11:00 - 16:00 na parkingu Jurapark gdzie Panie będą mogły wykonać bezpłatnie badanie cytologiczne.
25 maja w piątek, przeniesiemy się przed Urząd Marszałkowski na parking UMWŚ w Kielcach gdzie w od godziny 9:00 do godziny 13:00 zapraszamy Panie na cytologię.
W sobotę 26 maja w Dniu Mamy cytobus ŚCO jedzie do Mieczyna w gm. Krasocin gdzie będzie stacjonował przy Szkole Podstawowej między 10:00 a 13:00. 
Już w niedzielę 27 maja rozpoczynamy świętowanie Dnia Dziecka. Dzieciaki z Pińczowa i okolic namawiają swoje mamy na bezpłatną cytologię w cytobusie. Gościmy w godzinach popołudniowych, tj. 15:30 - 19:30 w Ośrodku Sportu i Rekreacji, właśnie na Festynie z okazji Dnia Dziecka.
Zapraszamy Panie w ww. miejsca z dowodem osobistym bezpośrednio do cytobusa. Bezpłatne badania cytologiczne są przewidziane dla Pań w wieku 25-59 lat (wykonujemy je co 3 lata). Dla każdej z Pań, która wykona badanie - upominki.

Działania realizowane są w ramach projektów dotyczących wsparcia profilaktyki nowotworowej ukierunkowanej na wczesne wykrywanie raka piersi oraz wczesne wykrywanie raka szyjki macicy, współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego  na lata 2014 – 2020, Poddziałanie 8.2.2 Wsparcie profilaktyki zdrowotnej w regionie.

 

Aktualności
Udostępnij