-A A +A

Przywitaj wiosnę z mammografią i cytologią

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza w sobotę, 20 marca, na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w ramach programów profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna na badania.

Białą sobotę 20 marca w ŚCO „Przywitaj wiosnę z mammografią i cytologią” dedykujemy wszystkim paniom, którym brakuje czasu dla siebie. Wiosenne porządki najlepiej zacząć od zadbania o własne zdrowie – mówi doktor Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Badania będą wykonywane w godzinach 9.00-14.00. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna na badania.

Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego, będące w wieku 50-69 lat – zgodnie z wytycznymi Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Rejestracja na mammografię: 607 77 88 88.

Bezpłatne badanie cytologiczne (cytologia konwencjonalna i cytologia na podłożu płynnym – co zapewnia dokładniejszą diagnostykę) jest przeznaczona dla pań w wieku 25-59 lat – zgodnie z Populacyjnym Programem Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Rejestracja na cytologię: 609 99 00 33.

- Dokładamy wszelkich starań, aby diagnostyka w Świętokrzyskim Centrum Onkologii była bezpieczna. Badania są wykonywane z zachowaniem bezpieczeństwa epidemiologicznego, umawiamy pacjentki na konkretną godzinę, nasi pracownicy już zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi, stosujemy środki ochrony indywidualnej, płyny do dezynfekcji, po każdym badaniu odkażamy sprzęt – wyjaśnia dr Leszek Smorąg.

Zapraszamy na badania!

Aktualności
Udostępnij