-A A +A

Salon profilaktyki ŚCO w Lipniku i Górnie

18 kwietnia zapraszamy mieszkanki Lipnika przed Urząd Gminy a 19 kwietnia mieszkanki gminy Górno przed ośrodek zdrowia w Radlinie do salonu profilaktyki, czyli do cytomammobusa Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Panie będą mogły skorzystać z bezpłatnej mammografii i cytologii.

Rejestracja pod numerem telefonu: 661 911 300. Na badania należy zgłosić się z dokumentem tożsamości z numerem PESEL. Badania są wykonywane w godzinach 10-16. Z bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać panie między 50 a 69 rokiem życia, które nie robiły tego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Dla każdej pani, która wykona badanie cytologiczne w ramach programu profilaktyki, mamy kobiece upominki przypominające o profilaktyce.

Warto poświęcić kilkanaście minut na badania, które ratują życie, bo pomagają wcześnie wykryć nowotwory, dzięki czemu pacjentka ma większe szanse na skuteczne wyleczenie.

Aktualności
Udostępnij