-A A +A

ŚCO wymieni z ukraińskimi lekarzami doświadczenia na temat leczenia nowotworów krwi

Delegacja przedstawicieli administracji państwowej obwodu winnickiego na Ukrainie odwiedziła 6 czerwca Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Goście chcieli poznać organizacyjną strukturę szpitala i wymienić doświadczenia w zakresie opieki nad chorymi onkohematologicznie.

Centrum Onkologii wizytowała Ludmiła Grabovich – dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia Administracji Państwowej Obwodu Winnickiego i Natalia Zabolotna – dyrektor Departamentu Młodzieży i Polityki Społecznej Administracji Państwowej Obwodu Winnickiego w towarzystwie pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. – W Winnicy mamy szpital onkologiczny z 70 –letnią tradycją. Chcemy poznać strukturę organizacyjną waszego Centrum Onkologii, zobaczyć, czego jeszcze nie mamy na Ukrainie. Szczególnie chcemy współpracować w zakresie onkohematologii.  Liczymy na wymianę doświadczeń, konsultacje w zakresie leczenia – powiedziała nam Ludmiła Grabovich, dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia Obwodu Winnickiego. Goście obejrzeli Klinikę Hematologii i Transplantacji Szpiku, Zakład Fizyki Medycznej, pracownię przyspieszaczy liniowych

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w marcu 2015 roku podpisało z Winnicką Obwodową Przychodnią Onkologii Klinicznej umowę o współpracy w zakresie badań naukowych, wymiany doświadczeń i szkoleń lekarzy, wykorzystania telemedycyny do wspólnego konsultowania chorych onkologicznie, tworzenia wspólnych publikacji naukowych w oparciu o prowadzone razem projekty badawcze i naukowe. W ramach tej umowy siedmiu lekarzy z Winnickiej Obwodowej Przychodni Onkologii Klinicznej przez dwa tygodnie w 2015 roku zapoznawało się ze stosowanymi w ŚCO metodami leczenia, organizacją procesu leczenia, uczyło się technik operacyjnych w zakresie chirurgii onkologicznej klasycznej i laparoskopowej w Klinice Chirurgii Onkologicznej, Chirurgii Głowy i Szyi oraz w Klinice Ginekologii.

Aktualności
Udostępnij