-A A +A

ŚCO wznowiło wykonywanie planowych zabiegów operacyjnych

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w dniu 25 sierpnia wznowiło wykonywanie planowych zabiegów operacyjnych. Pierwszy pacjent wjechał na Blok Operacyjny przed godziną 8.00.

Na dzień 25 sierpnia zaplanowano 5 zabiegów u pacjentów z guzami płuca.

Do zabiegów stanęli dziś kierownik i zastępca kierownika Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej ŚCO. W kolejnych dniach na Bloku będą operowali specjaliści z Kliniki Urologii, Kliniki Ginekologii, Kliniki Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi oraz z Kliniki Chirurgii Onkologicznej. 

Dyrekcja Świętokrzyskiego Centrum Onkologii dokłada wszelkich starań, aby zapewnić pacjentom odpowiednie leczenie. W trosce o pacjentów oczekujących na zabieg operacyjny, decyzją Dyrekcji ŚCO wydłużono godziny pracy Bloku Operacyjnego - od 7.00 do 19.00, od poniedziałku do piątku.

Trzydniowa przerwa w wykonywaniu planowych zabiegów operacyjnych spowodowana była nagłą, masową absencją chorobową pielęgniarek instrumentariuszek i anestetyczek, stanowiących obsadę Bloku Operacyjnego.

Jak podkreśla Dyrekcja ŚCO, dla wszystkich jest to bardzo trudne doświadczenie, jest nam bardzo przykro, że w szczególności pacjenci musieli zderzyć się z tą sytuacją.

Profesor Paweł Rybojad - kierownik Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej i dr Sławomir Pawelec - zastępca kierownika kliniki wchodzą na Blok Operacyjny.
Aktualności
Udostępnij