-A A +A

ŚCO z profilaktyką 3 czerwca na festynie Zdrowe i Bezpieczne Wakacje

3 czerwca w godzinach 10.00 - 15.00 przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach odbędzie się piknik edukacyjno-profilaktyczny „Zdrowe i Bezpieczne Wakacje”. Będzie można m.in. skorzystać z badań profilaktycznych, poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, dowiedzieć się jak ważne są pasy bezpieczeństwa podczas podróży, a także przeprowadzić symulację skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków.

Piknik edukacyjno-profilaktyczny przygotowują wspólnie Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Świętokrzyski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach, Wojewódzka Komenda Policji w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach oraz Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu.

W namiocie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie można nauczyć się samobadania piersi na fantomach, skorzystać z edukacji w zakresie profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy, sprawdzić swoją wagę na urządzeniu z profesjonalnym analizatorem medycznym, dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, zapoznać się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi profilaktyki onkologicznej, w tym profilaktyki czerniaka. W cytobusie – mobilnym gabinecie położnej ŚCO będzie można wykonać bezpłatnie cytologię konwencjonalną i płynną w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy. Szczegółowy plan akcji w załącznikach.

 

Aktualności
Udostępnij