-A A +A

ŚCO zaprasza: daj się przeciągnąć na jasną stronę mocy – zrób cytologię!

Z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (20-26 stycznia) Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach zaprasza panie na bezpłatne badania cytologiczne. W ramach jednej wizyty będą wykonane bezpłatnie dwa badania: cytologia klasyczna i cytologia na podłożu płynnym. Informacje i rejestracja pod nr telefonu: 609 99 00 33.

Badania są przeznaczone dla mieszkanek województwa świętokrzyskiego, będących w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie korzystały z cytologii w Programie Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. W ramach jednej wizyty w gabinecie położnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii panie będą miały wykonane dwa badania: cytologię konwencjonalną i na podłożu płynnym, co zapewnia dokładniejszą diagnostykę. Cytologia na podłożu płynnym (LBC), nazywana również jednowarstwową, pobierana jest w taki sam sposób jak cytologia klasyczna, różni się natomiast sposobem utrwalania pobranego materiału. Pozwala wykryć niemal dwukrotnie więcej nieprawidłowych komórek niż cytologia klasyczna.

W czasie Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy kobiety malują usta różową szminką i przypominają sobie nawzajem o badaniu cytologicznym, wysyłając znajomym w mediach społecznościowych zaproszenia na badania. Zespół Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO również wysyła paniom takie zaproszenie i apeluje: daj się przeciągnąć na jasną stronę mocy – zrób cytologię! J

Gabinet położnej ŚCO jest czynny od poniedziałku środy w godzinach 7.30 – 14.30, w czwartek: 7.30 – 17.30, w piątek: 7.30 – 12.30. Rejestracja na badania i zamawianie bezpłatnego transportu na badania dla kobiet z niepełnosprawnościami ruchowymi pod numerem telefonu: 609 99 00 33. Każda pani otrzymuje po badaniu kobiece upominki przypominające o profilaktyce.

Aktualności
Udostępnij