-A A +A

ŚCO zaprasza do cytobusa tysięczną pacjentkę

Na weekend z profilaktyką i nagrodami zaprasza Świętokrzyskie Centrum Onkologii. W cytobusie ŚCO, który w sobotę (25 sierpnia) będzie dyżurował w Skarżysku – Kamiennej, a w niedzielę (26 sierpnia) w Bobrzy, zostanie wykonane tysięczne badanie. Na pacjentkę, która skorzysta z bezpłatnej 1000 cytologii czekają cenne nagrody.

Cytobus – mobilny gabinet położnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii także w ten weekend będzie dostępny dla mieszanek województwa świętokrzyskiego:

25 sierpnia, w Skarżysku – Kamiennej,  w godzinach 14.00- 18.00 (Festyn na pożegnanie wakacji w osiedlu Dolna Kamienna, obok klasztoru);

26 sierpnia, w Bobrzy (gm. Miedziana Góra), w godzinach 14.00 – 18.00 (VII Dzień Pieroga Świętokrzyskiego, na terenie zabytkowego Zespołu Wielkopiecowego.

Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego między 25 a 59 rokiem życia, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Dla każdej pani, która wykona badanie – zestaw upominków przypominających o profilaktyce. Pacjentki, które wymyślą najciekawsze hasło zachęcające do badań profilaktycznych, mają szansę odebrać w nagrodę sprzęt AGD.

Dla tysięcznej pacjentki - nagroda

Szykuje się też mały jubileusz: w tych dniach zostanie wykonane w cytobusie tysięczne badanie cytologiczne, a pacjentka, która z niego skorzysta i ułoży profilaktyczne hasło, zostanie nagrodzona sprzętem AGD. - Zapraszamy mieszkanki naszego regionu do korzystania z bezpłatnych badań. Cytologia trwa zaledwie kilka minut, jest badaniem bezpiecznym, bezbolesnym, a jeśli jest wykonywana regularnie, działa jak polisa bezpieczeństwa. Można powiedzieć, że kobiety, które systematycznie poddają się temu badaniu, nie umierają na raka szyjki macicy – mówi dr Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Żeby umówić się na bezpłatne badanie, wystarczy zadzwonić pod nr telefonu 609 99 00 33.

Aktualności
Udostępnij