-A A +A

#SolidarnizUkrainą

ŚCO i Szkoła Orląt razem dla mieszkańców Ukrainy

Pracownicy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii odpowiedzieli na apel Samorządu Studentów Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie o pomoc rzeczową dla mieszkańców Ukrainy, poszkodowanych w wyniku rosyjskiej agresji na ich kraj.

W ciągu niespełna 24 godzin nasi pracownicy dostarczyli spory zapas niezbędnych rzeczy – zgodnie z zapotrzebowaniem (rękawiczki jednorazowe, mydła w płynie i żele pod prysznic, środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, zapas środków higieny osobistej dla kobiet, pasty i szczoteczki do zębów, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, koce).

Wczoraj w godzinach wieczornych przekazaliśmy podchorążym Maciejowi Cieślikowi i Patrykowi Stępniowi z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie pomoc rzeczową od pracowników Świętokrzyskiego Centrum Onkologii dla mieszkańców Ukrainy. Wczoraj w nocy transport naszej pomocy bezpiecznie dotarł do Dęblina, gdzie został rozładowany, posortowany i przygotowany do odprawy do punktów Polskiego Czerwonego Krzyża działających na przejściach granicznych z Ukrainą. Samorząd Studentów Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie przekazał naszym pracownikom serdeczne podziękowania za tak szybką i hojną akcję. Nasza wspólna akcja trwa dalej.

Aktualności
Udostępnij