-A A +A

Świętokrzyskie Centrum Onkologii uruchomiło 24 października swoją filię w Busku - Zdroju

Konsultacyjny gabinet onkologiczny – filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii mieści się w budynku przy ulicy Bohaterów Warszawy 106 w Busku – Zdroju.

W każdy poniedziałek specjalista onkolog ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie od godziny 9.00 konsultował bezpłatnie pacjentów z powiatu buskiego. Rejestracja będzie prowadzona pod numerem telefonu 4136 74 819. Z konsultacji onkologa z ŚCO mogą korzystać pacjenci z podejrzeniem nowotworu, wymagający zaplanowania dalszej diagnostyki i leczenia, chorzy znajdujący się w trakcie leczenia oraz ci, którzy zakończyli już leczenie, ale wymagają wizyt kontrolnych u onkologa.

- W naszym Centrum leczymy pacjentów z całego województwa świętokrzyskiego, czujemy się za nich odpowiedzialni, dlatego chcemy zapewnić im dostęp do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii otwierając nasze filie w powiatach. Mając na uwadze rosnącą liczbę zachorowań na nowotwory złośliwe oraz chcąc przybliżyć Świętokrzyskie Centrum Onkologii mieszkańcom województwa świętokrzyskiego, co będzie skutkować objęciem ich kompleksową opieką onkologiczną, zdecydowaliśmy się uruchomić naszą filię w Busku – Zdroju – wyjaśnia profesor Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Rocznie w całym województwie świętokrzyskim notuje się ponad 5400 nowych zachorowań na nowotwory złośliwe. Filie terenowe ŚCO funkcjonują obecnie w Starachowicach, Ostrowcu Św., Opatowie, Staszowie i w Końskich.

Filia ŚCO w Busku – Zdroju już otwarta. Zapraszamy pacjentów
Filia ŚCO w Busku – Zdroju już otwarta. Zapraszamy pacjentów
Aktualności
Udostępnij