-A A +A

Urologia i Otolaryngologia ŚCO wznowiły przyjęcia do leczenia stacjonarnego

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej potwierdzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród pacjentów i personelu Kliniki Urologii oraz Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, obie kliniki wznowiły przyjęcia pacjentów do leczenia stacjonarnego. Kontynuowane będą również badania przesiewowe w ramach Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi „Twój świadomy wybór”.

Pomieszczenia obydwu klinik zostały zdezynfekowane. Większość spośród zakażonych (16) pacjentów i (20) pracowników powróciła do zdrowia. We wtorek przyjęto już pięciu nowych pacjentów do Kliniki Urologii, wykonano również zabiegi operacyjne.

Wznowiono także przyjęcia do Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi, gdzie oprócz nowych pacjentów zgłaszają się chorzy, którzy z powodu zachorowania na COVID 19 musieli przerwać leczenie onkologiczne. Teraz po pokonaniu infekcji będą mogli kontynuować terapię przeciwnowotworową. Przez cały czas w normalnym trybie pracuje Poradnia Urologiczna oraz Poradnia Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi.

Urologia i Otolaryngologia ŚCO wznowiły przyjęcia do leczenia stacjonarnego
Aktualności
Udostępnij