-A A +A

VIII Warsztaty Chirurgii Piersi

Po raz ósmy w Świętokrzyskim Centrum Onkologii odbędą się w dniach 20 – 21 kwietnia warsztaty „Nowoczesna Chirurgia Piersi: Jednoczasowe rekonstrukcje, symetryzacje, lipofiling”. Organizatorem wydarzenia jest Klinika Chirurgii Onkologicznej i Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

Podczas dwudniowych warsztatów szkoleniowych, w których biorą udział chirurdzy onkolodzy z całej Polski, zaplanowano pięć zabiegów na bloku operacyjnym (mastektomie podskórne z jednoczasową rekonstrukcją, symetryzacje piersi z wykorzystaniem liposukcji i lipofilingu, zabiegi redukcji i symetryzacji wraz z podniesieniem piersi u pacjentki z guzkami w obu piersiach).

W piątek (20.04) w godz. 8.30 – 10.00 w sali wykładowej na II piętrze budynku głównego ŚCO (obok Dyrekcji) odbędą się również otwarte wykłady wybitnych specjalistów chirurgii onkologicznej:

  • Jak obecne wskazania do chemioterapii przedoperacyjnej zmieniają podejście chirurga w leczeniuraka piersi - dr n. med. MAREK BUDNER, Breast Unit Bad Saarow Niemcy
  • Węzeł wartowniczy w raku piersi - nowości i kontrowersje - prof. dr hab. n. med. ZBIGNIEW NOWECKI,  Klinika Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii Instytut–Warszawa.

Szczegółowy program w załączniku.

Aktualności
Udostępnij