-A A +A

Weekend profilaktyki onkologicznej w Sulisławicach, Tokarni i Kałkowie

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza 8 i 9 września na profilaktykę w terenie. Z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych będzie można skorzystać w cytomammobusie i cytobusie ŚCO, które w tych dniach będą dyżurowały w Sulisławicach, Tokarni, Kałkowie .

CYTOMAMMOBUS  Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie stacjonował:

8 września 2018 r. w godzinach 9.00 – 15.00 na terenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach w ramach   „Soboty z profilaktyką onkologiczną – bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne” ;

9 września w godzinach 12.00-18.00 – na terenie skansenu w Tokarni podczas „Święta Chleba”. Na panie, które wykonają profilaktyczną mammografię lub cytologię czekają atrakcyjne upominki przygotowane przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii oraz Muzeum Wsi Kieleckiej.

Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku 50 – 69 lat.

Z bezpłatnych badań cytologicznych mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku 25 – 59 lat.

Rejestracja na badania w cytomammobusie ŚCO pod numerem telefonu: 661 911 300. Na badania należy się zgłosić z dokumentem tożsamości z numerem PESEL.

CYTOBUS ŚCO – czyli mobilny gabinet położnej będzie dostępny 9 września, w godzinach 12.00 – 18.00 w Kałkowie na boisku sportowym podczas Rodzinnego Festynu i II Biegu po Ziemi Pawłowskiej. Rejestracja na badania w cytobusie: 609 99 00 33.

Wszystkie panie, które wykonają badanie w cytomammobusie lub cytobusie ŚCO, otrzymują zestawy kobiecych upominków. Na autorki najciekawszych haseł profilaktycznych czekają nagrody – sprzęt AGD.

Aktualności
Udostępnij