-A A +A

Wstrzymane przyjęcia w Klinice Hemalotogii z powodu koronawirusa

Od dnia 2 października 2020 r. zostają wstrzymane do odwołania przyjęcia pacjentów do leczenia stacjonarnego w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w związku z potwierdzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u dwóch lekarzy z tej Kliniki. O połowę ograniczona będzie liczba osób leczonych chemioterapią w trybie jednodniowym w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku. Poradnie hematologiczne będą przyjmowały pacjentów w trybie normalnym.

Po wykryciu w dniu 1.10.2020 zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u dwóch lekarzy, w Klinice wdrożono procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego zgodnie z zaleceniami Zespołu Kontroli Zakażeń ŚCO. Została przeprowadzona dezynfekcja, powiadomione zostały służby sanitarne. Zakażeni koronawirusem lekarze oraz trzy osoby z personelu medycznego, które miały z nimi kontakt, zostały skierowane na kwarantannę. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do zakażenia doszło najprawdopodobniej poza ŚCO.

Jak zapewnia prof. Marcin Pasiarski, kierownik Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku ŚCO, pacjentom leczonym w tej jednostce nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Zarówno wśród personelu Kliniki, jak i wśród pacjentów będą sukcesywnie wykonywane testy molekularne w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Jeśli nie potwierdzą nowych przypadków zakażeń, przyjęcia do Kliniki zostaną wznowione.

W związku z narastającą liczbą zakażeń koronawirusem przypominamy wszystkim o konieczności zasłaniania nosa i ust maseczkami w przestrzeni i budynkach użyteczności publicznej (sklepy, placówki ochrony zdrowia, urzędy, placówki kultury, kościoły) i w transporcie publicznym oraz o częstym myciu lub dezynfekowaniu rąk i utrzymywaniu dystansu 2 m od innych osób.

Aktualności
Udostępnij