-A A +A

Wykład prof. Marco Paganiego o terapii stresu pourazowego

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprasza 13 marca o godz. 12.00 na wykład profesora Marco Paganiego pt. "The brain and psychotherapy: EMDR- neurobiological impact and new horizons beyond PTSD” –"Jak zmienia się mózg pod wpływem psychoterapii: neurobiologiczne aspekty terapii EMDR w leczeniu PTSD/zespołu stresu pourazowego". Wykład będzie tłumaczony na język polski. Wstęp wolny.

Marco Pagani to doktor nauk medycznych, wykładowca Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie, rozprawa doktorska z neurofizjologii mózgu i medycyny nuklearnej w 2000 na uniwersytecie medycznym Karolinska Institute w Sztokholmie, pracownik naukowy Instytutu Kognitywistki i Technologii Narodowej Rady Badań Naukowych we Włoszech, członek Europejskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej.

Zajmuje się problematyką metod neuroobrazowania SPECT, PET, MRI, EEG w diagnostyce zaburzeń neurologicznych i psychicznych. Jego zainteresowania badawcze/naukowe ostatnich 15 lat koncentrują się wokół metod psychoterapii w leczeniu zespołu stresu pourazowego (PTSD). Opublikował wyniki badań dotyczące zmian (obserwowanych w czasie rzeczywistym) zachodzących w mózgu podczas psychoterapii wskazujące na skuteczność EMDR (terapia odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych) w leczeniu zaburzeń psychicznych.

Jest autorem ponad 150 publikacji w czasopismach naukowych, w tym 30 o tematyce PTSD i EMDR. 30 wystąpień na konferencjach międzynarodowych, ponad 60 wykładów na temat traumy, PTSD i EMDR.

Nagrodzony dwukrotnie za badania dotyczące PTSD (zespołu stresu pourazowego) i EMDR (terapia odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych) nagrodą Francine Shapiro w 2011.

(Francine Shapiro Award 2011).

Prof. Marco Pagani w środę, 13 marca wygłosi wykład otwarty na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu UJK. Wykład rozpocznie się o godzinie 12. 

Źródło: rzecznik UJK

Aktualności
Udostępnij