-A A +A

Wykluczono zakażenie koronawirusem u czwórki pracowników Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi

Czworo pracowników Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi, którzy przebywali na prewencyjnej kwarantannie domowej po kontakcie (27-28.05.2020) z pacjentką chorą na COVID-19, wróciło do pracy. Wykonane u nich testy molekularne w kierunku diagnostyki SARS-CoV-2 nie potwierdziły zakażenia koronawirusem.

Trzy pacjentki Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi, które zostały skierowane do prewencyjnej kwarantanny domowej, ponieważ mogły mieć kontakt z chorą na COVID-19, pozostają w kontakcie ze służbami sanitarnymi.

Przeciwdziałanie rozprzestrzenieniu się wirusa SARS-CoV-2 i zapobieżenie powstaniu ogniska epidemicznego w ŚCO było możliwe dzięki właściwie wdrożonym procedurom bezpieczeństwa epidemiologicznego opracowanym przez Zespół Kontroli Zakażeń ŚCO oraz szybkiej identyfikacji zakażenia u pacjentki z pomocą funkcjonującego w ŚCO Laboratorium Wirusologii Molekularnej. Uruchomione 28.04.2020 laboratorium wykonało już ponad 1000 testów molekularnych qRT-PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2 u pacjentów i pracowników Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. I do tej pory był to jedyny dodatni wynik.

Przypominamy pacjentom o przestrzeganiu obowiązku zakrywania nosa i ust w budynkach użyteczności publicznej oraz w transporcie publicznym, częstym myciu lub dezynfekowaniu rąk oraz konieczności utrzymania dystansu społecznego 2 m od innych osób. W ŚCO nadal obowiązuje zakaz odwiedzin.

Aktualności
Udostępnij