-A A +A

Wymiana wind w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Od wtorku (16 sierpnia) rozpocznie się wymiana najstarszych wind w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. W pierwszej kolejności zostaną wymienione windy w budynku R1 (hol łącznikowy za Rejestracją), a następnie winda w budynku P (budynek główny ŚCO). Za utrudnienia przepraszamy.

Jak informuje Wojciech Cedro, zastępca dyrektora ŚCO do spraw technicznych, wymienione zostaną najstarsze i najbardziej wyeksploatowane windy (wyprodukowane w 1992 r. przez warszawski TRANSLIFT) . Trzy windy w budynku R1 (dużym holu łącznikowym za Rejestracją, w którym mieści się m.in. Poradnia Stomijna i Pobieralnia Krwi) zostały dopuszczone do użytkowania na początku 1997 roku. Jeszcze starsza jest winda w budynku P (budynek główny szpitala), została dopuszczona do użytkowania w 1995 r. Stare windy posiadają udźwig 1000 kg. Nowe, produkcji Lubelskiej Wytwórni Dźwigów Osobowych Lift Services S.A. Lublin, mogą udźwignąć 1600 kg. Firma została wyłoniona w drodze przetargu w oparciu o ustawę Prawo Zamówień Publicznych. Inwestycję o łącznej wartości 946.460,40 złotych dofinansował marszałek województwa świętokrzyskiego w kwocie 519.419,29 zł, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (426.000,00 zł), wkład własny ŚCO wyniósł 1.041,11 zł.

Modernizacja wind będzie się odbywała w dwóch etapach, tj. w pierwszej kolejności (od 16 sierpnia do 30 września) w budynku R1 zostaną wymienione windy środkowa i prawa patrząc od strony Pobieralni Krwi, a następnie winda lewa oraz w budynku P. Jak informuje dyrektor Wojciech Cedro, prace zostaną zakończone w listopadzie. Przepraszamy pacjentów za utrudnienia. W czasie modernizacji można korzystać z wind w budynkach przylegających (np. hol R2 z wystawą zdjęć Jana Pawła II na parterze).

Aktualności
Udostępnij