-A A +A

Zakład Rehabilitacji i Poradnia Rehabilitacji ŚCO wznawiają przyjmowanie pacjentów

Po przerwie spowodowanej pandemią wirusa SARS-CoV-2 Zakład Rehabilitacji Świętokrzyskiego Centrum Onkologii wznawia wykonywanie zabiegów fizjoterapii w trybie ambulatoryjnym i w Oddziale Dziennym. Odblokowane zostają również przyjęcia w Poradni Rehabilitacji. W pierwszej kolejności przyjmowani będą pacjenci z chorobą nowotworową oraz chorzy po zabiegach operacyjnych i urazach, wymagający pilnie usprawnienia.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów dotyczącym znoszenia kolejnych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, pacjenci mogą korzystać ze wszystkich zabiegów rehabilitacyjnych za wyjątkiem masażu.

Nowe zasady – ze względów bezpieczeństwa

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa epidemiologicznego w Zakładzie Rehabilitacji ŚCO może być przyjęta ograniczona liczba pacjentów.

W związku z tym w ZR ŚCO wprowadzone zostały następujące zasady korzystania ze świadczeń:

  • skierowanie na rehabilitację należy wrzucić do skrzynki przy wejściu do Zakładu Rehabilitacji ŚCO (nie wchodzimy do zakładu, aby zarejestrować skierowanie),
  • na skierowaniu na rehabilitację pacjent powinien wpisać swój numer telefonu,
  • o terminie udzielenia zabiegów poinformuje pacjenta telefonicznie sekretarka Zakładu Rehabilitacji ŚCO,
  • na zabiegi należy zgłaszać się o wyznaczonej godzinie (nie oczekujemy w poczekalni na korytarzu ZR),
  • pacjent wchodzący do zakładu musi posiadać założoną maseczkę ochronną,
  • okrycie wierzchnie i obuwie należy pozostawić w szatni w holu głównym ŚCO – szatnia dla pacjentów na terenie ZR jest nieczynna,
  • na teren Zakładu Rehabilitacji pacjenci powinni wchodzić w stroju sportowym, odpowiednim do zabiegów i obuwiu zmiennym,
  • przy sobie należy posiadać długopis, można zabrać ze sobą małą torbę (tylko na podręczne rzeczy osobiste).

Odblokowane wizyty w Poradni Rehabilitacyjnej

Odblokowane zostają również przyjęcia w Poradni Rehabilitacji ŚCO w formie osobistej wizyty oraz teleporady (wystawianie wniosków na zaopatrzenie ortopedyczne, zasiłków chorobowych i recept).

Rehabilitacja w nowej szacie

Dla większego komfortu pacjentów w Zakładzie Rehabilitacji przygotowano dwa nowe, przestronne gabinety fizjoterapii urologicznej (mieszczą się III piętrze naprzeciwko Kliniki Urologii). W gabinetach hydroterapii zamontowano nowe wanny i wirówki.

Aktualności
Udostępnij