-A A +A

Zapraszamy na Marsz Życia i Nadziei

Świętokrzyskie Centrum Onkologii wraz ze Świętokrzyskim Klubem Amazonki zaprasza 7 września na Marsz Życia i Nadziei w Kielcach. W tym dniu będzie można również skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji oraz sprawdzić swoją wiedzę w konkursie profilaktyki onkologicznej. Zapraszamy!

Jak co roku Marsz Życia i Nadziei wyruszy z Parku Miejskiego w Kielcach (zbiórka uczestników przy Muszli Koncertowej o godz. 10.30). Przedstawicielki klubów amazonek zrzeszających kobiety walczące z rakiem piersi zapraszają wszystkich do przemarszu ulicami Kielc do Kieleckiego Centrum Kultury, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości oraz akcja diagnostyczno - konsultacyjna. Organizatorzy zapraszają  również na konkurs wiedzy z zakresu profilaktyki onkologicznej. Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody.

W KCK będzie można wykonać w tym dniu:

- badanie piersi przez lekarza onkologa z ŚCO w Kielcach

- bezpłatne badanie cytologiczne w cytobusie ŚCO w godzinach 11.00-13.00 (dla pań w wieku 25 – 59 lat). Rejestracja na cytologię: 609 99 00 33

Ponadto będą prowadzone:

- pomiary tkanki tłuszczowej i wskaźnika masy ciała (BMI) wraz z udzieleniem porady dietetycznej

- wstępne konsultacje osób w wieku 40-65 lat do udziału w programie profilaktyki nowotworów głowy i szyi "Twój świadomy wybór"W Świętokrzyskim Centrum Onkologii, ul. S. Artwińskiego 3 będzie można wykonać w tym dniu:

- bezpłatne badanie mammograficzne w godzinach 10.00-14.00 (dla pań w wieku 50 -69 lat) . Rejestracja na mammografię: 607 77 88 88

ŚCO zapewnia bezpłatny transport spod KCK do pracowni mammograficznej w ŚCO.

Aktualności
Udostępnij