-A A +A

Zapraszamy na profilaktyczną majówkę w Opatowie

Wielka majówka, czyli najdłuższy w tym roku długi weekend rozciągający się praktycznie na cały pierwszy tydzień maja to dobra okazja, żeby nie tylko wypocząć, ale również zadbać o swoje zdrowie. W dniach 4-9 maja zapraszamy mieszkanki Opatowa na bezpłatne badania profilaktyczne oraz konsultacje z onkologiem.

 Mieszkanki Opatowa będą mogły w dniach 4-9 maja nie tylko wykonać sobie bezpłatnie mammografię i cytologię (w ramach Populacyjnych Programów Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy i Raka Piersi) ale także skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad onkologa ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Konsultacji będzie udzielała dr Agnieszka Florek, specjalista radioterapii onkologicznej z Kliniki Radioterapii ŚCO (9 maja w konsultacyjnym gabinecie onkologicznym – filii ŚCO, mieszczącym się w budynku szpitala w Opatowie przy ulicy Szpitalnej 4 w godzinach 10- 16).

Cytomammobus ŚCO będzie dyżurował w dniach 4-9 maja przy szpitalu w Opatowie. Rejestracja pod numerem telefonu: 661 911 300. Na badania należy zgłosić się z dokumentem tożsamości z numerem PESEL. Badania są wykonywane w godzinach 10-16. Z bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać panie między 50 a 69 rokiem życia, które nie robiły tego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie miały wykonywanego tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Aktualności
Udostępnij