-A A +A

10 lipca, Kielce Ride 4 Women – rowerowy rajd - stop nowotworom kobiecym

Świętokrzyskie Centrum Onkologii wraz z Europejskim Towarzystwem Ginekologii Onkologicznej (ESGO) oraz Europejską Siecią Młodych Ginekologów Onkologów (ENYGO) zaprasza 10 lipca na Ride 4 Women – rowerowy Rajd dla Kobiet przeciwko nowotworom. 10 lipca grupa ginekologów onkologów z całej Europy przejedzie na rowerach przez Kielce, aby okazać solidarność z kobietami walczącymi z chorobą nowotworową i promować zdrowy styl życia oraz badania profilaktyczne (cytologię). Dołączmy do tego peletonu, pokażmy, że Kielce chcą być zdrowym miastem promującym profilaktykę onkologiczną – zapraszają profesor Stanisław Góźdź – dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i dr Kamil Zalewski z Kliniki Ginekologii ŚCO – prezydent Europejskiej Sieci Młodych Ginekologów Onkologów (ENYGO).

Zbiórka:  10 lipca, godz. 16.00, ul. Sandomierska 249,  parking Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni. Panie w wieku 25-59 lat będą mogły w tym dniu skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych w cytobusie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Zgłoszenia uczestników oraz informacje: rzecznik@onkol.kielce.pl, tel. 66 555 33 44

Co roku w wakacje około 15-20 ginekologów onkologów z Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO) i Europejskiej Sieci Młodych Ginekologów Onkologów (ENYGO) w czasie swojego urlopu jedzie rowerami przez Europę promując zdrowy tryb życia, profilaktykę onkologiczną oraz wiedzę, że po zakończonym leczeniu onkologicznym można dalej żyć. Wśród uczestników są osoby z różnych krajów Europy, których pasją jest kolarstwo i w ten sposób chcą propagować bliskie ich sercu wartości. Autorem pomysłu i liderem grupy jest dr Rene Laky z Kliniki Ginekologii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Graz (były prezydent ENYGO). Kolarze jadą zatrzymując się w ośrodkach onkologicznych, gdzie zazwyczaj mają miejsce pikniki profilaktyczne, kampanie edukacyjne, konferencje prasowe. W 2018 roku jadą z Tallina do Wiednia, na ich trasie w Polsce znalazły się Kielce. Stąd nasza prośba  o dołączenie do tego wydarzenia i wspólny przejazd przez Kielce przedstawicieli stowarzyszeń oraz sympatyków kolarstwa i turystyki rowerowej w dniu 10 lipca o godzinie 16.00 na trasie ul. Sandomierska – centrum Kielc -  Świętokrzyskie Centrum Onkologii.

Zbiórka:  10 lipca, godz. 16.00, ul. Sandomierska 249,  parking Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni. 16.30 – konferencja prasowa z udziałem organizatorów Ride 4 Women (Świętokrzyskie Centrum Onkologii, ul. Artwińskiego 3). W godzinach 15-18 – bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w wieku 25-59 lat w cytobusie – mobilnym gabinecie położnej ŚCO (ul. Artwińskiego 3)

 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli:

Prezydent Miasta Kielc Wojciech Lubawski

oraz

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas
 

 

 

Załącznik: 
Aktualności
Udostępnij